Detská literatúra v Obecnej knižnici na Iliji
Adamsonová Joy Príbeh levice Elzy 1973
Africké rozprávky Lev a zajac 1989
Alexejev Oleg Horúce nábojnice 1977
Alexejev Sergej Poviedky o Leninovi 1973
Alexy Janko Ondrejko 1974
Alfons Peter Poučné príbehy 1976
Ánand M.R. Granátové jablko 1974
Andel Ján Čerešničky 1974
Andel Ján Čerešničky 1974
AndersenH.Ch. Lístoček z neba 1993
Andruška Peter Dvaja zo striebornéko lesa 1980
Anuar Alizmanov Mahambetov Šíp 1974
Arseniev V.K. Dersu Uzala 1980
Arthur Robert Alfred Hhitchcock a traja pátrači 1982
Arthur Robert Alfred Hhitchcock a traja pátrači 1986
Babnič Vladimír Dravec z Katrinho brala 1984
Bahdaj Adam Do polčasu 0:1 1957
Balász Béla O siedmich kráľovičoch 1974
Bálintová Ágnes Gruľko Hrozienko 1983
Baloghová Marta Ako rastieme 1981
Baráthová Nora Najlepšia trieda 1983
Barrie J.M. Peter Pan 1965
Bartová Agnia Mladší brat 1986
Bauer Ljudevit Paroloď Kolombína 1983
Bažov P.P. Malachitová škatuľka 1960
Bednár Vlado Dobrodružstvá troch mudrlantov 1974
Bednár Vlado Hubárske rozprávky 1987
Bechlerová Helena Komu dám mliečko? 1986
Bechlerová Helena Komu dám mliečko? 1981
Bendová Krista Bola raz jedna trieda 1989
Bendová Krista Bola raz jedna trieda 1980
Bendová Krista Dobrodružstvá Samka Klamka 1974
Bendová Krista Bola raz jedna trieda 1975
Bendová Krista Nezábudky 1980
Bendová Krista Mám koníčka bieleho 1981
Bendová Krista Bola raz jedna trieda 1970
Benediková Hana Čo už viem 1989
Bieloruské rozprávky Kocúrik zlatá labka 1977
Bieloruské rozprávky Kocúrik zlatá labka 1967
Blažková Jaroslava Moj skvelý brat Robinson 1968
Bodenek Ján Ivkova biela mať 1971
Bodenek Ján Ivkova biela mať 1973
Bodenek Ján Leto na Rovniach 1975
Bodenek Ján Ivkova biela mať 1971
Boglarová Krystyna Každý pes má dva konce 1978
Brenková Kristina O dievčatku Delfínke 1976
Brezina Thomas Klub záhad 1998
Brock Peter Ja som Nela 1981
Broger Achim Najkrajšie prázdniny sú po prázdninách 1974
Broszkievicz Jerzy Dlhý daždivý týždeň 1977
Brzechwa Ján Akadémia pána Machuľu 1978
Bulatov M.A. Pampúšik 1985
Bulyčov Kir Prázdniny v ríši rozprávok 1987
Caldwell Erskine Chlapec z Georgie 1975
Capuana Luigi Bol raz jeden kráľ 1989
Caroll Lewis Alica v krajine zázrakov 1981
Carpenter Humphrey Prípad kapitána Hooka 1981
Clémentová Claude Dievča odnikiaľ 1975
Cooper J.Fenimore Préria 1980
Cooper J.Fenimore Priekopníci 1981
Cooper J.Fenimore Priekopníci 1981
Creangˇa Ion Meštek s dvoma grajciarikmi 1980
Creanga Ion O dvoch nevlastných sestrách 1976
Čapek Karel Prípad doktora Majzlíka 1972
Čapek Karel Devatoro rozprávok 1988
Čarušin Jevgenij Moja prvá zoológia 1979
Čechura Rudolf Maxipes Fík 1988
Čepčeková Elena Dievča z majera 1975
Čepčeková Elena Kiki a Miki 1978
Černík Michal Kedy má púpava sviatok 1986
Černík Michal Desatoro rozprávok 1985
Česká ľud.rozprávka Ako starček menil,až vymenil 1986
Čtvrtek Václav Čárymáry 1961
Čtvrtek Václav Panáčik Bomiňo a bábika Palela 1988
Čukovskij K.I. Doktor Jajbolíto 1973
Čuriková Ria Deti z kaštieľa 1995
D aulnoy Páví kráľ 1980
Danailov Georgi Deti sa hrajú vonku 1975
Dánske rozprávky Chlapec a kráľ 1979
Demeter Miroslav Kde majú domčeky? 1987
Diekmannová Miep Padu je chlapík 1978
Dobiáš Rudolf Lupeň zlatej ruže 1979
Dobiáš Rudolf Prvý sneh 1986
Dobšinský Pavol Prostonárodné povesti slovenské 1954
Dobšinský Pavol O dvanástich mesiačikoch 1975
Dobšinský Pavol Prostonárodné slovenské povesti I 1972
Dobšinský Pavol Prostonárodné slovenské povesti II 1974
Dobšinský Pavol Prostonárodné slovenské povesti 1972
Dobšinský Pavol Trojruža 1981
Domasta Ján Povesti o hradoch 4 1974
Domasta Ján Povesti o hradoch III. 1971
Domasta Ján Povesti o hradoch 2 1977
Doskočilová Hana Eliška a ocko kráľ 1977
Dônčová Zlata Panna Izabela 1963
Ďurícková Mária Biela Kňažná 1973
Ďurícková Mária Ako naozajstný chlap 1974
Ďurícková Mária Danka a Janka v rozprávke 1970
Ďurícková Mária Nie je škola jako škola 1974
Ďurícková Mária Nie je škola jako škola 1974
Ďurícková Mária Majka Tárajka 1970
Ďurícková Mária Najkrajšie na svete 1976
Ďurícková Mária Biela Kňažná 1980
Ďurícková Mária Ičlo dievča po vodu 1980
Ďurícková Mária Kľúče od města 1981
Ďurícková Mária Čo si hračky rozprávali 1986
Ďurícková Mária Zemský kľúč 1986
Ďurícková Mária Emčo 1988
Ďurícková Mária Panenská veža na Devíne 1988
Ďurícková Mária Nie je škola jako škola 1989
Ďurícková Mária Poslali ma naši k vašim 2000
Ďuríčková Mária Dunajská kráľovná 1981
Ďuríčková Mária Rapotanky 1986
Ďuríčková Mária Princezná Ruženka 1982
Ďuríčková Mária Rapotanky 1976
Durrell Gerald Hovoriaci Balík 1974
Dušek Dušan Najstarší zo všetkých vrabcov 1976
Dušek Dušan Pištáčik sa žení 1985
Dvořák Pavel Lovci mamutov a tí druhí 1983
Ende Michael Hodinový kvet 1973
Erben Karel Jaromír Kytica 1977
Espinoza Leonardo Prístav podvodníkov 1965
Fallas Carlos Luius Dobrodružstvo môjho života 1977
Fekete Ištván Najkrajšie prázdniny 1974
Fekete Ján Pristátie na Bielosienke 1981
Fekete Ján Cestovanie v sedemmíľovom skafandri 1987
Feldek Ľubomír Modrá kniha rozprávok 1974
Feldek Ľubomír Lapajova Šľapaj 1983
Ferko Milan Bohatier v býčej koži 1981
Ferko Vladimír Čertovo rebro 1982
Ferková Hana Honzíkove husličky 1981
Fiala Bohumír Mamuty tiahnu do močarísk 1981
Filip Vitalij Cesty necesty 1974
Florian Miroslav Labutie pierko 1982
Frajerman Ruwim Divý pes Dingo 1981
Frajerman Ruwim Divý pes Dingo 1981
Friedová Libuša Magdalénka a škriatkovia 1982
Fuhmann Franz Lišiakove šibalstvá 1980
Gajdar Arkadij Čuk a Huk 1980
Gajdar Arkadij Príbehy odvážnych a statočných 1977
Gajdar Arkadij Príbehy odvážnych a statočných 1977
Gajdošová Viera Keď bol dedko malý 1986
Gašparová Eleonóra Deti z modrého okna 1974
Gašparová Eleonóra Haló, hľadá sa braček 1975
Gašparová Eleonóra Medveď pre bračeka 1979
Gašparová Eleonóra Modré slnko 1981
Gašparová Eleonóra Komu hrá harmonika 1984
Gašparová Eleonóra Bosé nôžky 1985
Gaubeová Ružena Ako spinkajú ruže 1976
Gaubeová Ružena Ako spinkajú ruže 1976
Gilardová Madeleine Anne a miniklub 1984
Glocko Peter Ako kominárik svetom putoval 1974
Goľavkin Viktor Kolotoč v hlave 1979
Gorkij Maxim Detstvo 1977
Grenier Christian Planéta Alti 1978
Grišin V.G. Prvé kroky po šachovnici 1976
Grišin V.G. Prvé kroky po šachovnici 1976
Grun Max Krokodíl z predmestia 1983
Grznárová Marianna Bosá jabloň 1980
Habovštiak Anton Kráľ a múdry sedliak 1972
Habovštiak Anton Jánošíkova studnička 1980
Hack Peter Príhody o Henriete a strýkovi Títusovi 1987
Háj Juraj Nakreslím si dom 1978
Haľamová Maša O sýkorke z kokosového domčeka 1976
Haľamová Maša Petrišorka 1980
Hamilton David Buffalo Bill proti Jessemu Jamesovi 1970
Hanák Mirko Čo si rozprávajú zvieratká v noci 1976
Handzová Viera Kamaráti do zlého počasia 1978
Handzová Viera Kamaráti do zlého počasia 1981
Hardelová Lilo Naďa – moja láska 1979
Haštová Mária O starenke z Ostrého vrchu 1976
Haštová Mária Hop, cup na nôžky 1981
Haštová Mária Voňavý venček 1985
Hejný Milan Šestnásť matematických príbehov 1983
Hercíková Eva Andersenka 1981
Hesse Hermann Podivuhodné posolstvo z inej hviezdy 1983
Hevier Daniel Krajina Zázračno 1983
Hevier Daniel Kráľ naháňa králika 1985
Hevier Daniel Aprílový Hugo 1985
Hevier Daniel Futbal s papučou 1989
Hofman Ota Hodina modrých slonov 1984
Hofman Ota Pán Tau 1985
Hofman Ota Návštevníci 1988
Hofman Ota Lucia,postrach ulice 1989
Holka Peter Leto na furmanskom koni 1986
Hoppová Zinken Čarovná krieda 1977
Horák Jozef Povesti spod Sitna 1973
Horák Jozef Biela pionierka 1976
Horák Jozef Biela pionierka 1976
Horák Jozef Povesti spod Sitna 1965
Horák Jozef Povesti spod Sitna 1965
Horák Jozef Povesti spod Sitna 1965
Hribar Branko Adam Vlčiak 1977
Hronský J.C. Budatínsky Frgáčovci 1970
Hronský J.C. Budkáčik a Dubkáčik 1975
Hronský J.C. Budkáčik a Dubkáčik 1967
Hronský J.C. Budkáčik a Dubkáčik 1986
Hrubín František Malá rozprávka o repe 1981
Hrubín František Ako sa chytá radosť 1978
Hrubín František Čo tie očká vidia 1986
Hrušovský Ján Jánošík 1977
Huska Miroslav A. Biela plť na Váhu 1981
Húževka Milan Hrobľa plná zata 1975
Húževka Milan Hrobľa plná zata 1975
Húževka Milan Psí knieža 1977
Húževka Milan Čarokrásna Ruca 1979
Húževka Milan Púchovské povesti
Húževka Milan Jeleň kráľovnej víl 1984
Chmelár Vladimír Na pravom brehu boli Bosoráky 1983
Chmelová E. Indiánske rozprávky 1977
Chmelová Elena Dievčatko v mušli 1983
Chotomská Wanda Leonko a lev 1985
Ibis a mesiac Ibis a mesiac 1962
Indiánske rozprávky Kamenné kanoe 1967
Indické rozprávky Krásna Madana 1988
Inuiová Tomiko Muško a Miško na severnom póle 1975
Jachnin Leonid Námestie kartónových hodín 1976
Jakolvlev Jurij Moj kamarát pes 1973
Jaňák Jozef Drobné zvieratká 1980
Jaňák Jozef Naše vtáky 1981
Janikovszky Éva Mne sa vždy musí niečo stať 1974
Janovic Tomáš Kto sa nehrá z kola von 1986
Janovic Tomáš My sme majstri nad majstrov 1983
Janovic Tomáš Les 1987
Janssonová Tove Čarodejníkov klobúk 1974
Janssonová Tove Povodeň u Muminovcov 1978
Janssonová Tove Blíži sa kométa 1979
Janssonová Tove Čarodejná zima 1982
Jelínková Eliška Ide,ide poštový panáčik 1971
Jiráser Alois Psohlavci 1978
Jiráser Alois Psohlavci 1978
Juriga František Hektor,vráť sa 1985
Kanivec Vladimír Chlapec a vták ohnivák 1987
Kant Uwe Milý dlhý týždeň 1981
Kassiľ Lev Moja usťa 1958
Katajev Valentin Belie sa plachta osamelá 1978
Katajev Valentin Belie sa plachta osamelá 1978
Kästner Erich Lujza a Lotka 1984
Kästner Erich Lujza a Lotka 1965
Kästner Erich Emil a detektívi 1973
Kästner Erich Lujza a Lotka 1974
Kilianová Eva Kráľ moravských rybníkov 1979
Klačko Herman Múdry Bírbal 1969
Klimo Ján Holúbok 1983
Končeková-Veselá Ľuba Janko Hraško 1972
Korinec Juraj Biele noci při ohníku 1975
Korinec Juraj Biele noci při ohníku 1975
Korolenko V.G. Deti z pdzemia 1974
Kováčik Peter O najsmiešnejšom kráľovstve 1978
Kováčová Pavla Hrabko a Smrečok 1975
Kováčová Pavla Hľadá sa tréner 1978
Kovaľ Jurij Päť ukradnutých mníchov 1981
Kráľ Fraňo Jano 1989
Kráľ Fraňo Čenkovej deti 1980
Kráľ Fraňo Čenkovej deti 1985
Kráľ Fraňo Čenkovej deti 1982
Kráľ Fraňo Jano 1989
Kráľ Janko Balady 1957
Kratochvýl Miloš V. Podivuhodné príbehy a dobrodružstvá Jána Kornela 1982
Krawc Křesčan Malko a pes Lajko 1986
Kreutzwald Fridrich Reinhold Kráľovná Jahôdka 1987
Križanová Brindzová Helena Poštárik 1974
Krumbach Walter Bezočivý capko
Krumbach Walter Mláďatá
Krupa Viktor Cesty kapitána Quirosa 1982
Krúss James Florentína 1971
Kuba Adolf Plný plýn chlapci 1969
Kúchler Manfred Kúzelník Tobiáš 1987
Kuchta Ladislav Biely zvonček 1980
Kukučín Martin Pred skúškou 1969
Kukučín Martin Mladé letá 1975
Kukučín Martin Mladé letá 1982
Kuznecovová Agnija Hlboká poklona 1981
Lagin Lazar Josifovič Lietajúci koberec 1983
Langer František Bratstvo bieleho kľúča 1967
Laptev A. Skúpy macko 1981
Laptev A. Pik Pak Pok 1963
Laskin Semion Jedináčik 1983
Laurie André Nový rok v internáte 1977
Legére Warner Bol som v Timbuktu 1987
Lenčo Ján Mesačná princezná 1976
Lenčo Ján Mesačná princezná 1976
Lenčo Ján Čarodejník z Atén 1978
Lenčová Božena Aladínova čarovná lampa 1979
Lindgrenova Astrid Lota sa sťahuje 1981
Lindgrenova Astrid Deti z Bullerbynu 1970
Lindgrenova Astrid Pippi dlhá pančucha 1976
Lindgrenova Astrid Deti z Bullerbynu 1985
Lindgrenova Astrid Pippi dlhá pančucha 1985
Lisická Helena Deväť remesiel 1981
London Jack Biele ticho 1975
London Jack Jerry z ostrovov 1967
Ľudové povedačky Kolo,kolo,mlynské… 1981
Lukešová Milena Kto chce mačiatko? 1981
Lukešová Milena Neuleť,vtáčik 1981
Lužickosrbská ľud.rozp. Zlaté gazdovstvo 1990
Lysková Jolanta Dika dika apatika-von 1985
Macourek Miloš Arabela a Rumburak 1987
Macourek Miloš,A. Born Mach a Šebestová 1985
Mačingová Božena Barborka a jej babka Robotka 1989
Mahen Jiří Čo mi líška rozprávala 1979
Majerová Marie O sliepočke a kohútikovi1985
Makuszyński Kornel Fiškus zo VII triedy 1979
Malot Hector Bez rodiny 1969
Maňásek Luděk Medový súdok 1986
Marshall Alan A zasa preskakujem kaluže 1981
Marshall Alan A zasa preskakujem kaluže 1973
Maršak Samuil O hlúpom mýšatku 1981
Maršak Samuil O hlúpom mýšatku 1976
Maršak Samuil Dietky z klietky 1975
Maršak Samuil O hlúpom mýšatku 1976
Maršak Samuil Mačkin dom 1984
Martiš Ján Cisársky večný vojak 1970
Maškin Gennadij Belasé more,biela loď 1976
May Karl Petrolejový princ 1986
Mäkkelä Hannu Nebojácny Pekka 1987
Melville Herman Prvá plavba 1983
Mihálik Vojtech Hviezdislav deťom 1982
Michalkov Sergej Od kočiara po raketu 1980
Michalkov Sergej Kamarátstvo jako zvon 1983
Mikulka Alois Mňaukajúca hviezda 1983
Milev Jordan Pán Držmislnečník 1987
Milne A. A. Macko Puf 1981
Minichová Anna Chúrik Púrik a jeho zázračný tanier 1984
Mlodik Arkadij Peháčik 1981
Molnár Ferenc Chlapci z Pavlovskej ulice 1979
Moravcová Jana Eva s modrým snom 1986
Moravčík Štefan Abeceda šatní 1982
Moravčík Štefan Zuza v zoo 1989
Moric Rudo O muške Svetluške a iné rozprávky 1972
Moric Rudo O Haríkovi a Billovi,dvoch kamarátoch 1973
Moric Rudo Prvý z dvorov 1953
Moric Rudo Explózia 1974
Moric Rudo O pichuľkovi,svetluške a mravcoch pobehajcoch 1976
Moric Rudo O Haríkovi a Billovi,dvoch kamarátoch 1979
Moric Rudo Podivuhodné príbehy Adama Brezuľu 1980
Moric Rudo Ako som krstil medveďa 1976
Moric Rudo Parožtekovci 1982
Moric Rudo Pipitov čarovný vláčik 1984
Moric Rudo Kde je dobře a kde najlepšie 1985
Mrázková Daisy Haló,Hopkáčik! 1978
Mrázková Daisy Haló,Hopkáčik! 1978
Múller Jaroslav Priatelia Zeleného údolia 1989
Nagaj Ondrej Mám básničku na jazýčku 1988
Nagiškin Dmitrij Amurské rozprávky 1984
Nataša Tanská Pozri, čo je na svete! 1981
Navrátil Ján Kvetúzik a Inovatka 1976
Navrátil Ján Lampáš malého plavčíka 1980
Navrátil Ján Kto vidí na dno 1981
Navrátil Ján Belasý maják 1985
Němcová Božena Babička 1979
Němcová Božena Babička 1975
Němcová Božena Podhorská dedina 1980
Němcová Božena Kráľ času 1980
Němcová Božena Babička 1986
Nepil František Poľná žienka Evulienka 1979
Noel-Noel Monikina obeť 1980
Noha Jan Chcem mať všetko 1987
North Sterling Darebáčik 1987
Nortonová Mary Požičajovci idú do světa1973
Nortonová Mary Čarodejná metla 1978
Nosov Nikolaj Nevedkove dobrodružstvá 1977
Nosov Nikolaj Nevedkove dobrodružstvá 1971
Nostlingerová Christine Čo nás po kráľovi uhorčiakovi 1978
Nowak-Njechornski Čarodejník Krabat 1962
Obdržálková Erika Nemčina pre najmenších 1985
Odehnal Eduard Na obzore loď 1974
Okruhliaková Anna,Peteraj Kamil Malá myš a veľký slon 1986
Oleríny V. Figliar Pedro 1979
Olujičová Grozdana Perleťová ruža 1982
Ondejov Ľudo Príhody v divočine 1968
Ondejov Ľudo Jerguš Lapin 1984
Ondejov Ľudo Africký zápisník 1963
Ondrejka Kliment Poviestky spod piecky 1977
Ondrejka Kliment Povesti a zvesti z dolín Stredoslovenských 1981
Ondrejka Kliment Zahrajme sa 1982
Ondrejov Ľudo Keď pôjdeš horou 1982
Oster Grigorij Mačiatko Hav 1980
Otčenáš Igor Koncert v paneláku 1987
Ozogowská Hanna Dievča a chlapec alebo lapajstvo za všetky drobné 1990
Palanská Oľga Bodliačik 1986
Pauliny Ján Kniežatá púšte 1978
Paustovskij Konstantin Dávne roky 1974
Pavlovič Jozef Princezná Kvapôčka 1975
Pavlovič Jozef Prózy kozy Rózy 1980
Pavlovič Jozef Generál Guľôčka 1981
Pavlovič Jozef Bračekovia mravčekovia 1972
Peonidová Elli Braček, sestrička a Čierna rieka 1984
Petrascu Cezar Fram,polárny medveď 1975
Petriašvili Guram Kominár v bielom klobúku 1985
Petrovič Mirko Branka 1976
Phronský Ján Krutosť a neha 1977
Piraten Fritiof Nilsson Bombi Bitt a ja 1973
Pleva J.V. Malý Bobeš 1975
Podjavorinská Ľudmila Do školy 1980
Podjavorinská Ľudmila Čin-čin 1984
Podracká Dana Nazabudni na vílu 1991
Pogodin Radij O Keškovi a jeho kamarátoch 1973
Poliaková Blanka Aha, oco, jako rastiem 1990
Pradávne príbehy Príbehy Hodžu Nasreddína 1968
Pregl Slavko Géniovia v krátkych nohaviciach 1982
Prišvin Michal Hovoriaci havran 1985
Prokofjevová Sofija A neodprosím 1981
Prokofjevová Sofija Čarodejníkov žiak 1984
Prokofjevová Sofija Záhada žltého kufríka a zelenej tabletky 1980
Rannap Jaan Alfa+Romeo 1989
Raud Eno Lietajúce taniere 1981
Rayová Hélene Julinkine starosti 1986
Rázus Martin Maroško študuje 1968
Rázus Martin Maroško 1982
Rázusová Martáková Mária Druhý venček 1969
Rázusová Martáková Mária Junácka pasovačka 1978
Rázusová Martáková Mária Junácka pasovačka 1969
Rázusová Martáková Mária Pieseň o Váhu 1953
Rázusová Martáková Mária Hop -hop na koníčku 1976
Rázusová Martáková Mária Junácka pasovačka 1987
Rázusová Martáková Mária Junácka pasovačka 1974
Rázusová Martáková Mária Zvieratká deťom 1981
Rázusová Martáková Mária Chlapčekovo leto 1981
Rázusová Martáková Mária Farebná záhradka 1983
Rázusová Martáková Mária Môj macík 1983
Rázusová Martáková Mária Leť,koníček,za privceznou 1986
Rázusová Martáková Mária Junácka pasovačka 1978
Rekemčuk Alexander Chlapci 1973
Repko Jozef Kliatba čierneho brala 1975
Repko Jozef Pomsta mŕtvych rýb 1979
Rodari Giani Cibuľkove dobrodružstvá 1967
Rojček František Neposlušné čižmičky 1987
Romanovský Ján Dobré dni Janka Pánka 1983
Rozprávky spod Kaukazu Múdra nevesta 1977
Ruesch Hans Dlhé sú tiene severu 1976
Rúfus Milan Lupienky z jabloní 1993
Ruské ľudové rozprávky Bohatier Ivan 1982
Ruské ľudové rozprávky Drevený zámoček 1980
Ruské ľudové rozprávky Cárovná Nesmejanka 1990
Ruské ľudové rozprávky Finist jasný sokol 1990
Ruskin John Kráľ Zlatej rieky 1969
Ryska Ján Podivuhodný pán Magnusek1982
Řezáč Václav Popolach na kováčskej ulici 1971
Říha Bohumil Chlapček Pierko 1980
Sacher Rainer Ako sa mení les 1981
Salten Félix Bambiho rodinka 1968
Sandbergovci Inger a Lasse O malej Aničke 1988
Scot Walter Čierny trpazlík 1976
Sekora Ondřej Ferdo cvičí mravenisko 1972
Sekora Ondřej Chrobák Truhlík 1971
Sekora Ondřej Mravce sa nedajú 1973
Sekora Ondřej Knižka o Ferdovi mravcovi 1980
Sempé – Gosciny Mikulášove šibalstvá 1978
Sever Peter Malí partizáni 1961
Sigsgaard Jens Katinka a kočík 1976
Sliacky Ondrej Ako šiel vĺčko do světa 1981
Sliacky Ondrej Papraďový kvet 1981
Sliacky Ondrej More vo fľaštičke 1988
Sliacky Ondrej Jezuliatko 1990
Slovenská ľud.hra Hoja, ďunďa, hoja 1987
Slovenská ľud.rozprávka O divotvornam hrnčíčku 1986
Slovenská ľud.rozprávka O veternom kráľovi 1987
Slovenská ľudová slovesnosť Čarovné zrkadlo 1983
Slovenská ľudová slovesnosť Čarovné zrkadlo 1988
Slovenské ľud.rozprávky Havran a líška 1964
Sotnik Jurij Ako ma zachraňovali 1974
Souček Ludvík Prípad jantárovej komnaty 1983
Srbská ľud.rozprávka Hadí kráľ 1984
Sruchl Vladimír Prériou cvála kôň 1980
Steľmach Jaroslav Dajte pozor na leva! 1983
Stevenson R.L. Ostrov pokladov 1968
Stevenson R.L. Čierny šíp 1983
Stingl Miloslav Indiáni na vojnovom chodníku 1977
Stoličný Peter Dve Záhady 1987
Strugackij A-B. Planéta pre Panťanov 1976
Stýblová Valja Princ a škovránok 1990
Suchá Hana Ako Slavo našiel Slávu 1983
Swift Jonathan Gulliverove cesty 1959
Swift Jonathan Gulliverove cesty 1950
Swift Jonathan Gulliverove cesty 1981
Szelburgová-Zarembinová Ewa Cez ružové sklíčko 1988
Šajner Donát O čom sa rozpráva na lavičke 1982
Ševčovič Peter Kamarátka pre nás dvoch 1978
Šikula Vincent Prázdniny so strýcom Rafaelom 1969
Šikula Vincent Prázdniny so strýcom Rafaelom 1979
Šikula Vincent Prázdniny so strýcom Rafaelom 1969
Šikula Vincent O múdrom kohútikovi 1984
Šimková Vilma,Domasta Ján Prvosienka 1981
Šimulčíková Jana Malí športovci 1986
Šmahelová Helena Dora a medveď 1979
Šmahelová Helena Dievčatko zo zámku 1972
Šolochov Michail Osud človeka 1959
Šolochov Michail Nezbedník Miška 1977
Šrámková Jana Biela stužka v tvojich vlasoch 1973
Šrámková Jana Biela stužka v tvojich vlasoch 1982
Šrámková Jana Biela stužka v tvojich vlasoch 1975
Šrut Pavel Pre slepačí kvoč 1985
Števková Mária Prvá knižka pre Barborku 1981
Števková Mária Ženilo sa motovidlo 1980
Števková Mária Prvá knižka pre Barborku 1979
Števková Mária Prvá knižka pre Barborku 1981
Števková Mária Sedí pani v kríčku 1979
Števková Mária Abeceda pre Barborku 1983
Štiavnický Ján Lipenka 1972
Štiavnický Ján Martin vydrž! 1974
Štiavnický Ján Odkliate zvonce 1980
Štubňa-Zámostský Dominik Príhody od Hrona 1975
Švarc J. Odvážna školáčka 1958
Švédske rozprávky Palček a obor 1976
Švenková Viera Desať koní mám 1984
Švihran Ladislav Kým neprišli mušketieri 1974
Tanská Nataša Mama,urob iné ticho! 1976
Tanská Nataša Už je jar 1981
Thomasová Adrienne Andrea 1985
Thumanjak Hovhanes Chrabrý Nazar 1987
Tinák Benjamín Lev z Ereru 1978
Tolstoj Lev Nikolajevič Tri medvede 1980
Tomaščík Karol Džarkovia 1968
Tomin Jurij Kolotoče nad mestom 1984
Tomin Jurij A,B,C,D,E a iní….. 1987
Tordon Akos Posledný lev 1981
Trilcová Božena Na dvore i na vode 1985
Trilcová Božena Čo kto robí,keď ja spinkám,čo kto robí keď je deň 1987
Trochanová Edita Cól sem, cól tam 1978
Trojepoľskij Gavriil Biely Bim Čierne ucho 1981
Turan Ján Čo sa sníva zvieratám 1985
Turan Ján Čo kocúrik napriadol 1987
Turan Ján Keby Kubo kubom bol 1990
Ukrajinské ľud.rozprávky Lietajúci koráb 1974
Uličiansky Ján Adelka Zvončeková 1981
Uspenskij Eduard Krokodíl Gena a jeho priatelia 1983
Valšík Cyril Farebná detektívka 1989
Vangeli Spiridon Chlapček kapček 1985
Vansová Terézia Danko a Janko 1958
Vansová Terézia Biela ruža 1986
Vášová Alta Niekto jako ja 1988
Veltistov Jevgenij Milión a jeden deň prázdnin 1982
Verše pre deti Kubo dostal nápad 1973
Vildrac Charles Dievčatko Bridinetta 1978
Vivierová Colette Dom drobných radostí 1977
Vodrážka Jaroslav Macko Mrmláč 1971
Vodrážka Jaroslav Deťom 1984
Výber poviedok Pozdrav z Prahy 1982
Výber poviedok Pozdrav z Prahy 1975
Výber poviedok Pozdrav z Prahy 1982
Vyčítanky Či si to ty,lebo ty 1986
Wallnerová Bibiana Psi, vlci, vtáci a iné výnimočné zvieratá 1973
Werner N. Malý bobrík
Wolff Bernard Bobria stopa 1989
Zajančovskij Ivan Filipovič Ako sa správajú zvieratá 1976
Zápotocký Antonín Barunka 1979
Zborník poviedok Čistá ozvena 1981
Zelinová Hana Jakubko 1977
Zelinová Hana Do videnia,Zuzanka 1980
Zelinová Hana Jakubko 1987
Zelinová Hana Hanibal za bránou 1970
Zelinová Hana Jakubko 1982
Zemaníková Zuzana Jánošíček 1986
Zinnerová Markéta Linda,mačka záhradná 1982
Zinnerová Markéta Indiáni z vetrova 1983
Zúbek Ľudo Doktor Jesenius 1976
Zúbek Ľudo Jar Adely Ostrolúckej 1977
Železnikov Vladimír Čudák zo 6.B 1978
Žitomirskij V. Geometria pre deti 1975